Hledám dobrovolníky - 183MHz V4 BIOS

SW diskuze o 3dfx , ovladače , tweaky atd...

Moderátoři: ps47, Vykupitel

Hledám dobrovolníky - 183MHz V4 BIOS

Příspěvekod -HoNY- » pon črc 11, 2005 8:27 pm

Zde je link na BIOS

takže testujte a stahujte jak je libo, všechny instrukce jsou v dokumentu a pokud se stejně nevíte rady postupujte podle mého FAQ

Vyrobil jsem nekolik verzí BIOSů pro Voodoo4 (na V5 jedou single chip) a hledám lidi kteří by to odzkouseli. Finální beta je 183 a 190MHz
Naposledy upravil -HoNY- dne pon srp 08, 2005 5:33 pm, celkově upraveno 2
Hlupáci kradou peníze, nVidioti myšlenky.
-HoNY-
Certifikovaný nVidiot

Příspěvekod no-X » pon črc 11, 2005 9:14 pm

Máš ještě kontakt na H......? :D
If you're doing rotated grid SSAA (call it sparse grid if you wish but most often your samples will be in the "rotated" position) : then this AA is better than sex. ---Blazkowicz
no-X
Administrátor

Příspěvekod B@RT » pon črc 11, 2005 9:17 pm

to je hodně dobrá odpověď :lol:
Sbírka karet:
3Dfx B@RT Collection

Sbírka PC:
Intel B@RT Collection
B@RT

Příspěvekod -HoNY- » úte črc 12, 2005 8:44 pm

no-X píše:Máš ještě kontakt na H......? :D

mam ale nejak se neozyva takze tim mim biosem si nejspis odpalil jednu ze svych karet a nechce se mnou mluvit :roll:

ne ted vazne daval jsem mu 2 100% funkcni verze nekdy pred 14cti dnama a od te doby je stale offline... takze nevim proto tu zakladam thred... me ty BIOSy jeli normalne.
ale je pravda ze diky velmi dobre desce poustim do pameti 3.7V misto 3.3V ;-)
Naposledy upravil -HoNY- dne stř črc 13, 2005 2:04 pm, celkově upraveno 1
-HoNY-
Certifikovaný nVidiot

Příspěvekod no-X » úte črc 12, 2005 8:53 pm

joj, já to uhád :shock: :D
If you're doing rotated grid SSAA (call it sparse grid if you wish but most often your samples will be in the "rotated" position) : then this AA is better than sex. ---Blazkowicz
no-X
Administrátor

Příspěvekod -HoNY- » úte srp 02, 2005 4:39 pm

Mohu poskytnout 183MHz verzi, latence pametí 2-2-3-6

K čemu slouží když zapnu přes BIOS triple buffering?
Ručím za to že flashem BIOSu se karta nedá zničit, ani nedá poškodit pŕi použití defaltního dhladiče
-HoNY-
Certifikovaný nVidiot

Příspěvekod no-X » úte srp 02, 2005 4:58 pm

To určitě nedělej. Jsou tři možnosti:

Single buffering - používá se jeden (frame) buffer, do kterého se zároveň vykresluje a zároveň se z něj zobrazuje obraz na monitor. Takže se může stát (a děje se to), že se zobrazuje ještě nedokončený obraz - v každém framu chybí různá část obrazu, takže obraz jakoby bliká.

Double buffering - používá dva Frame Buffery; zatímco grafický čip pracuje s jedním, druhý je připravován k zobrazení na displeji. (důvod je prostý - aby byla jistota, že se zobrazí už hotový snímek)

Triple buffering - používá tři frame buffery, tzn. zabírá poměrně dost grafický paměti a údajně je vhodný pokud používáš v-sync - měl by zajistit plynulejší framerate (resp. nižší kolísání)...

podle mě je double-buffering dostačující, zvlášť u Voodooček, který moc paměti na rozdávání nemají

jestli jsem něco řek blbě, nechť mě swarm nebo Ladis nebo kdo chce opraví :-)

edit: opraveno :-)
Naposledy upravil no-X dne stř srp 03, 2005 6:56 pm, celkově upraveno 3
no-X
Administrátor

Příspěvekod -HoNY- » úte srp 02, 2005 5:11 pm

no-X píše:To určitě nedělej. Jsou tři možnosti:

Single buffering - používá se jeden (frame) buffer, do kterého se zároveň vykresluje a zároveň se z něj zobrazuje obraz na monitor. Takže se může stát (a děje se to), že se zobrazuje ještě nedokončený obraz - v každém framu chybí různá část obrazu, takže obraz jakoby bliká.

Double buffering - používá dva Frame Buffery; zatímco grafický čip pracuje s jedním, druhý je připravován k zobrazení na displeji. (důvod je prostý - aby byla jistota, že se zobrazí už hotový snímek)

Triple buffering - používá tři frame buffery, tzn. zabírá poměrně dost grafický paměti a údajně je vhodný pokud používáš v-sync - měl by zajistit plynulejší framerate (resp. nižší kolísání)...

podle mě je double-buffering dostačující, zvlášť u Voodooček, který moc paměti na rozdávání nemají

jestli jsem něco řek blbě, nechť mě Swarm nebo Ladiz nebo kdo chce opraví :-)

oni to stejně deaktivují drivery takže nevím jestli je to úplně jedno :roll:
v-synch nechávám on je to dle mého názoru plynulejši
-HoNY-
Certifikovaný nVidiot

Příspěvekod no-X » úte srp 02, 2005 5:17 pm

teď si nejsem jistej, jestli ti dobře rozumím... v-sync si necháváš zapnutej v driverech, nebos ho natvrdo zapnul v BIOSu?
no-X
Administrátor

Příspěvekod swarm » úte srp 02, 2005 5:27 pm

no-X píše:jestli jsem něco řek blbě, nechť mě swarm nebo Ladiz nebo kdo chce opraví :-)
A neopraví a neopraví....máš to napsaný samozřejmě dobře - navíc já určitě nejsem ten typ člověka, co by tě měl opravovat :-) (jedině, že bych si chtěl rozpoutat flamewar, ale na to nepotřebuju mít pravdu, abych si to užil :-) ....ba naopak, vyhrát flame, ve kterém nemám pravdu je určitě větší umění :-))
Diagon Swarm - Můj NOVÝ "NOTEBOOK" blog :arrow: [WWW]
Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
14" Lenovo ThinkPad T400 - Core2 Duo T9900 3,1GHz, 8GB DDR3, 300GB Intel 320 SSD, WWAN, 1440x900 LED + Advanced Mini-dock + ThinkPad UltraNAV USB Keyboard + 2x 24" LCD
swarm
debílek nahoněnej

Příspěvekod DOC_ZENITH/XAN » úte srp 02, 2005 8:48 pm

Hele mám V5 5500. A s normálnim biosem jede jen na 174mhz. Jestli fakt říkáš, že se kartě nic nestane. Tak bych to na test funkčnosti mohl vzít. třeba to pomůže s OC. Mě s V4 biosem nedělá ve win98 rozchodit oba čipy problém. Pod XP nevim, nemam je tam.
DOC_ZENITH/XAN
Senior member

Příspěvekod -HoNY- » stř srp 03, 2005 5:00 pm

XAN píše:Hele mám V5 5500. A s normálnim biosem jede jen na 174mhz. Jestli fakt říkáš, že se kartě nic nestane. Tak bych to na test funkčnosti mohl vzít. třeba to pomůže s OC. Mě s V4 biosem nedělá ve win98 rozchodit oba čipy problém. Pod XP nevim, nemam je tam.

jaký maš paměti predpokládám ze hyundaje u tech mi funguje lepsi oc s casovanim 2-3-2-6 zatim ten BIOS nezkousej pockej az bude na V5ku ;-)

2no-x: nee v-synch zapinam SW.
ted sem dodal plnou bundle verzi plnou vsemoznych pdfek a flashovaciho progarmu ;-)

Původní V4ka má 2-2-2-6 a jde na 176MHz :(
-HoNY-
Certifikovaný nVidiot

Příspěvekod DOC_ZENITH/XAN » stř srp 03, 2005 6:11 pm

Paměti mám bohužel samsungy.
DOC_ZENITH/XAN
Senior member

Příspěvekod -HoNY- » stř srp 03, 2005 6:13 pm

XAN píše:Paměti mám bohužel samsungy.

to neznamena bohuzel mozna bohudík samsungy sou kus od kusu :)))
jaka je to serie?
moje DDRka co mam v PC daji misto 125MHz (není certifikováno pres JDEC) dají 215MHz :)
-HoNY-
Certifikovaný nVidiot

Příspěvekod DOC_ZENITH/XAN » stř srp 03, 2005 6:49 pm

Série? Na pamětech je: K4S643232C-TC60 a maximum jsem s nima dosáh 174mhz a to neni moc. a když je v UT2004 pořádně potejrám, tak najdu něakej ten artefaktík(maliká zelená tečka) i na default frekvenci.
DOC_ZENITH/XAN
Senior member

Příspěvekod no-X » stř srp 03, 2005 7:00 pm

Jéééžiš, seberte mi někdo už to administrátorství, smazal jsem Ladisovi post :roll:

omlouvám se za nick i za post a jdu si sypat popel na hlavu :x
no-X
Administrátor

Příspěvekod -HoNY- » stř srp 03, 2005 7:32 pm

XAN píše:Série? Na pamětech je: K4S643232C-TC60 a maximum jsem s nima dosáh 174mhz a to neni moc. a když je v UT2004 pořádně potejrám, tak najdu něakej ten artefaktík(maliká zelená tečka) i na default frekvenci.

jeste naois co mas za bios, tzn ne ten na nálepce ale ten co to vypíše při zapnutí PC před POSTem
-HoNY-
Certifikovaný nVidiot

Příspěvekod DOC_ZENITH/XAN » stř srp 03, 2005 7:42 pm

Bios mám 1.18 AGP ten poslední oficiální neupravenej, stáhnutej z 3dfxzone.it. Ten jejich upravenej mi nic nezlepšil, žádnej bios mi zatím nic nezlepšil, a tak jsem chtěl prostě jen zkusit ty tvoje no.
DOC_ZENITH/XAN
Senior member

Příspěvekod Ladis » stř srp 03, 2005 7:47 pm

no-X píše:Jéééžiš, seberte mi někdo už to administrátorství, smazal jsem Ladisovi post :roll:

omlouvám se za nick i za post a jdu si sypat popel na hlavu :x

:cry: :cry: :cry:
Na tomhle foru ma kazdy post svou hodnotu :(
Barebone PC Asus Pundit-R350, Celeron D 2.26 GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon 9100 IGP, 160 GB HDD, ctecka karet, PCMCIA, Acer AL1716 DVI+VGA 17" 1280x1024 LCD, 3DMark2001SE (1024x768x32): 2329 b
Ladis

Příspěvekod -HoNY- » čtv srp 04, 2005 11:13 am

XAN píše:Bios mám 1.18 AGP ten poslední oficiální neupravenej, stáhnutej z 3dfxzone.it. Ten jejich upravenej mi nic nezlepšil, žádnej bios mi zatím nic nezlepšil, a tak jsem chtěl prostě jen zkusit ty tvoje no.

aha no ty co muzes stahnout od nich mají v sobě text: "www.V3Info.co.uk"
Ja se spis schánim po verzich se kterou nikdo nic nedelal

jeste dalsi vec: napis kolik ti ukazuji senzory na MB na 3,3V
-HoNY-
Certifikovaný nVidiot

Další

Zpět na SW diskuse o 3DFX