Ebay-ako nakupovat hardware (a ine) cez Ebay #2

není co dodat

Moderátoři: no-X, Moderátoři

Odpovědět
ps47
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay-ako nakupovat hardware (a ine) cez Ebay #2

Příspěvek od ps47 »

ad cas letici rychle, dnes som reportoval nejake drobne problemy v jednom SS2 projekte, autor sa na to mrkne, ale moze to chvilu trvat, lebo ma prveho vnuka.

budem uprimny, skutocne neviem ako na nieco take reagovat.
3Dfx Help Page / 3Dfx Game Guide
ObrázekObrázek
Pain is temporary...Support is forever.
Petrik9
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay-ako nakupovat hardware (a ine) cez Ebay #2

Příspěvek od Petrik9 »

ps47 píše: stř dub 14, 2021 11:43 am bla bla... clo clo... bla bla... daň daň... bla bla
Při té příležitosti se do toho vmísím i já (jo, po tolika letech, nefungoval mi nějakou dobu login, tak jsem to vzdal a ejhle, přišel mi nedávno mail). Minimálně na území ČR se ono proclívání od 22€ ještě trochu prodlouží, což je fajn, protože mám na cestě stále nějaké ty zatoulané balíky. O kolik dní či týdnů se to protáhne, to záleží na našich záchododárcích.

Ebay je a ještě asi chvilku nějakou dobu bude zdroj některých dílů do strojů, ke kterým se v ČR špatně shání díly. Naštěstí jsou kolegové z UK docela dobře zásobeni a nemčouři se také někdy dají. S UK je to veselé už od začátku tohohle roku, ale fajn na tom je, že pokud to jde přes PitneyBowes, tak se to zdaní a zeclí už na území UK (čili ebay už započte všechny poplatky) a k domu přijede balík přes DPD, jak kdyby to bylo vnitrostátně. Nevím jestli se to nějak nevylepší po úpravě legislativy, ale něco mi říká, že ne, funguje to zřejmě celé automaticky pomocí eBaye.

S čínou je to složité, také si myslím, že se zhoršili, jak co se týče dostupnosti, tak i shodou předmětu s informacemi na prodejní stránce. Každopádně stále jsem tam nakoupil spoustu "krámů" které bych v ČR nebo EU nesehnal a nebo se slušnou vysokohorskou přirážkou, takže nějakou tu odchylku ještě akceptuji (byť odchylky z posledních dvou měsíců už jsou na pováženou).

Nad čím jsem ale poslední dobou uvažoval, jak by vypadala taková přeprava 30Kg spektráku z US do čechistánu, protože někdy to tam i po započtení oseru s daní vyjde stále levněji, jak přes české překupníky a prodejce. Zatím jsem vyzkoušel pouze 30Kg PA zesik z UK a ten prošel bez ztráty kytičky (ještě v době, kdy to bylo v EU). Pán z DPD na ten balík nerad vzpomínal.
Odpovědět